Tiger Woods 2018 ABD Açık’ı kazanabilecek mi?

Cumartesi günü, Bahis siteleri‘in 14. ve bugüne kadarki son büyük şampiyonluğunu kazanmasının üzerinden 10 yıl geçmiş olacak. Pazartesi günü 19 delik açıldı ancak Woods beklenmedik rakibi Rocco Mediate’i yenerek San Diego dışındaki Torrey Pines’da üçüncü ABD Açık şampiyonluğunu kazandı.

Woods’un Pensilvanya yerlisine karşı play-off noktasını garantilemek için yaptığı 72. delik vuruşu, büyük golf tarihindeki en muhteşem, kalıcı anlardan biri olarak anılacak. Ancak Woods’un rekabetçi golf hayatı boyunca hakim olduğu bir sahada ulusal şampiyonluğu kazanmasından bu yana geçen on yılda çok şey değişti. Mükemmel majör rekorunu, majördeki ilk 54 delikli liderliğini Y.E.’ye bıraktığında kaybetti. Yang, 2009 PGA Şampiyonasında. Karısını aldattı ve bu durum aniden ve utanç verici bir şekilde tüm dünyanın görmesi için medyaya yayıldı. Oyununu kaybetti, sonra tekrar buldu. Daha sonra sırtını kaybetti ve dört ameliyat geçirmesi gerekti ve bir daha anlamlı bir golf oynayıp oynayamayacağını merak ederek aylar harcadı. Kamuya açık bir alkollü araç kullanma suçlaması vardı ve birçok bağımlılıkla uğraşıyordu.

Ve şimdi, 14 yıl aradan sonra ilk kez Shinnecock Hills’e geri dönüyor ve beklenmedik bir şekilde 15. büyük şampiyonluk için yarışıyor. Woods tarihe meydan okuyup bir ABD Açık kupasını daha kaldırabilecek mi?

2018’deki geri dönüşünden elde edilen bazı kanıtlar evet olduğunu gösteriyor. Yaklaşım oyunu bu yıl eşsizdi ve PGA Tour’da deliğe yakın ilk 25’te yer alıyor. Onun demir oyunu nadiren daha iyi olmuştur. Woods’un kısa oyunu, uğultulu bir maçın ardından geri döndü ve dünyanın en iyileri arasında yer alıyor.
Aylık 2 ABD Doları karşılığında GNN üyesi olarak içeriğimizi reklamsız edinin!

Woods, Mart ayında neredeyse Valspar Şampiyonasını ve Arnold Palmer Turnuvasını kazanıyordu. The Players’da yüksek bir bitiriş elde eden uç bir yarışmacıydı. Anıt’ta heyecan verici bir Cumartesi günü kısa süreliğine liderliği elinde tuttu ve ardından gruba geri döndü.

Leave a Comment

Your email address will not be published.